Velká voda opadla. Lidé začali uklízet zatopené domovy | E15.cz

Velká voda opadla. Lidé začali uklízet zatopené domovy

Povodeň za sebou nechala v Karviné velkou spoušť.

Lidé se pustili do úklidu a vysoušejí sklepy a domovy. S problémy se obracejí na dobrovolníky a členy Červeného kříže, kteří jim s pracemi pomáhají. První povodňové dny pracovali čtyřiadvacet hodin denně. Situace se od té doby zklidnila, ale jejich červené uniformy mohou Karviňané stále zahlédnout třeba v Darkově, Loukách, na Sovinci či Bendovce. „První dny jsme pomáhali evakuovat lidi ze zatopených oblastí. Pak jsme chodili dům od domu a ptali se místních, jakou pomoc by potřebovali,“ říká dobrovolnice Červeného kříže Dagmar Kováčová.
Lidé postižení povodněmi se mohou obrátit pro pomoc na speciální telefonní číslo 596 387 287. „Tam nahlásí, které věci by potřebovali. A my jim to přivezeme,“ říká členka humanitární jednotky Červeného kříže Martina Bielczyková. V týdnech poté, co velká voda opadla, rozvážejí hlavně desinfekční a úklidové prostředky. „Objíždíme zatopené části města a megafonem upozorňujeme místní, že si mohou pro věci přijít k autu,“ dodává Kováčová. Největší zájem je o holínky, metly, rukavice a přípravky proti plísním. „Hodně věcí nám přivezli z oblastních spolků Červeného kříže z Ústí nad Orlicí, ze Svitav nebo z Hradce Králové,“ dodala Kováčová.
Informace jak postupovat, když chtějí lidé správně vyčistit studnu, nebo jak zlikvidovat plíseň se dozvědí na hygienické stanici v Karviné. Důležité a praktické rady najdou zájemci i na internetových stránkách města Karviná.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!