Virtuální masakr, hackeři vyvraždili tisíc hráčů World of Worldcraft | E15.cz

Virtuální masakr, hackeři vyvraždili tisíc hráčů World of Worldcraft

Hráči World of Warcraft.
Hráči World of Warcraft.
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hráči populární online počítačové hry World of Warcraft se v neděli stali svědky virtuálního masakru. Když tisíc z nich v neděli usedly k počítačům, byly svědkem toho, jak jejich postavy ve hře nepochopitelně umírají. Mohl za to útok hackerů, kteří využili slabinu v zabezpečení hry, napsal server americké televizní stanice NBC News.

Virtuální mrtvoly podle něj pokryly ulice měst vymyšleného světa Azeroth, kde se hra odehrává. Záznamy útoku se objevily na serveru pro sdílení videa YouTube. Společnost Blizzard, která ji provozuje, již chybu opravila. Zároveň se omluvila hráčům a uvedla, že útok hackerů vyšetřuje.

K napadení hry se na internetu přihlásila osoba používající přezdívku Jadd. „Nezpůsobili jsme trvalé škody,“ uvedla. „Některým lidem se to líbilo jako nové téma ke konverzaci a jako zábavná podívaná. Jiným ne. Měli by se ale zlobit na Blizzard, že chybu neopravil dříve,“ uvedl Jadd.

Server stanice NBC News uvedl, že hráči si své postavy samozřejmě mohli oživit. Někteří z nich přesto ze zásahu hackerů nebyli nadšení. „Pokud je Blizzard vystopuje, měl by proti nim zahájit právní kroky. Takový zásah do hry není nic marginálního,“ uvedl jeden z nich.

Jiný si ale naopak nevšední situaci ve hře pochvaloval. „Teď si všichni stěžují. Za pár měsíců na ni ale všichni budou s láskou vzpomínat,“ uvedl.

World of Warcraft je celosvětově nejpopulárnější online počítačová hra, ve které více hráčů ztvárňuje různé hrdiny. V současnosti má kolem devíti milionů hráčů. V minulosti jich ale bylo i 12 milionů. Společnost Blizzard již díky ní utržila stovky milionů dolarů. Na trh hru uvedla v roce 2004. Blizzard od té doby uvedl několik rozšíření původní hry.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.