Vitana slaví sto let. Prohlédněte si, jak dříve vypadaly její výrobky | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Vitana slaví sto let. Prohlédněte si, jak dříve vypadaly její výrobky

pab

Předchůdce společnosti Vitana, kterým byl výrobce polévkového koření Graf, byl založen před sto lety. Podívejte se, jaké výrobky tehdy byly k dostání v obchodech.

Společnost Graf vznikla 1. července 1919 jako výrobce polévkového koření. Za pět let uvedla na trh Grafovu polévkovou kostku, která tehdejším kuchařkám měla usnadnit přípravu jídel. K nejzajímavějším inovacím té doby patřila řada polévek pro diabetiky, představena byla v roce 1934. 

S tekutým polévkovým kořením značky Vitana, které již odkazuje k dnešnímu názvu, přišla firma v roce 1950. V padesátých letech se také rozrostl vitanský sortiment na čtyři druhy sáčkových polévek gulášovou, hrachovou, slepičí a flíčkovou. Byla také registrována bujonová kostka Masox. 

Růžová čokoláda proniká na český trh

Název firma změnila až o osm let později, tedy v roce 1958. V šedesátých letech rozšířila nabídku o výrobky na pečení a v sedmdesátých letech o produkty pro děti. Například v roce 1975 se objevila kaše Vlasta pro děti od jednoho roku. 

Dnes patří Vitana do společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, do které se sloučila loni společně s dalším tuzemským potravinářem Hamé. Norská společnost Orkla koupila Vitanu v roce 2013, Hamé o tři roky později.

Prohlédněte si tehdejší výrobky a reklamní sdělení:

Autor: pab
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!