Vítkovští vzpomenou Jana Zajíce | E15.cz

Vítkovští vzpomenou Jana Zajíce

Příbuzní i obyvatelé Vítkova v pátek 26. února o půl páté odpoledne na místním hřbitově uctí památku Jana Zajíce.

Tento osmnáctiletý student šumperské Střední železniční a průmyslové školy se 25. února 1969 upálil na Václavském náměstí v Praze na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
„Loni k nám přijel prezident Václav Klaus, letos přislíbili, že přijedou zástupci Senátu a parlamentu,“ řekl starosta Vítkova Pavel Smolka. Každým rokem také Vítkovští při této příležitosti oceňují mladé talentované studenty z celého Vítkovska prostřednictvím Nadačního fondu Jana Zajíce. „Je krásné, že to v těch mladých žije. Cena není jen za dobré studijní výsledky, ale také za uměleckou nebo charitativní činnost,“ uvedl Jaroslav Kučík, díky němuž tento fond vznikl. Peněžní odměnu a putovní skleněnou plastiku letos dostanou dvě studentky. „Vybírali jsme ze sedmi navržených. Jedna získala ocenění za literaturu a druhá úspěšně reprezentuje město jako mažoretka. Jejich jména se lidé dozví až při předání,“ sdělil Smolka, který jako předseda správní rady fondu bude ocenění předávat. Slavnostní událost zakončí koncert houslisty Pavla Šporcla. /mel/

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.