Vodafone vsadil na M2M a koupil firmu na automobilovou elektroniku | E15.cz

Vodafone vsadil na M2M a koupil firmu na automobilovou elektroniku

Vodafone vsadil na M2M a koupil firmu na automobilovou elektroniku
Vodafone (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Marcos Morales via Flickr

ČTK

Britský mobilní operátor Vodafone se dohodl na koupi italského poskytovatele elektronických služeb pro automobilový průmysl Cobra Automotive Technologies za 145 milionů eur (čtyři miliardy korun). Akvizice je součástí strategie, v rámci které Vodafone plánuje propojit miliony zařízení, jako automobilů a dalších strojů.

Cobra Automotive poskytuje služby v oblasti bezpečnosti, telekomunikací a sledování aut pro automobilový průmysl a pojišťovny. Vodafone nabídl akcionářům firmy Cobra za jednu akcii 1,49 eura. Majoritním akcionářem italské společnosti je Intek Group, který již souhlasil, že svůj podíl 51,4 procenta prodá Vodafonu za 74,3 milionu eur.

Co je M2M
Vodafone se, stejně jako další mobilní operátoři, snaží proniknout do odvětví nazvaného M2M, jehož cílem je propojení přístrojů v sektorech jako zdravotnictví, automobilový průmysl, doprava a energetika. Mobilní operátoři po celém světě počítají s tím, že M2M bude výrazným zdrojem jejich růstu. Příklady tohoto využití, které jsou již v provozu, jsou chytré měřiče, které sledují spotřebu energie v domácnostech, nebo přístroje v kancelářích, které oznámí majiteli, že je potřeba doplnit kávovar.

„Spojení Vodafonu a Cobry vytvoří nového globální poskytovatele propojovacích automobilových služeb,“ citovala agentura Reuters ředitele oddělení M2M Vodafonu Erika Brenneise. „Plánujeme investovat do tohoto podnikání a nabídnout našim automobilovým a pojišťovacím zákazníkům celou řadu telematických služeb,“ dodal.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!