VW představil Up!, příbuzného chystané nejmenší Škody | E15.cz

VW představil Up!, příbuzného chystané nejmenší Škody

Volkswagen Up
Volkswagen Up
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý automobilový koncern Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu poprvé předvedl nový minimodel Up!, který se má vyrábět spolu s novou nejmenší Škodou v závodu VW Bratislavě. Automobilka vůz doprovodila šesti studiemi, které naznačují budoucí vývoj nové modelové řady.

Nástupce minivozu VW Lupo by se měl začít prodávat v Německu ještě letos na podzim. Do Česka se dostane na jaře příštího roku a cena by podle mluvčího dovozce Jana Klímy měla začínat pod 200.000 Kč. Škoda chce na českém trhu začít prodávat sesterský vůz z rodiny New Small Family ještě do konce letošního roku. Představí jej na přelomu října a listopadu.

Studie představily Up! jako terénní nebo plážové vozítko, městský vůz či dálniční závoďák. K vidění je i varianta na zemní plyn nebo elektromobil.

Volkswagen Up! Autor: ctk
Frankfurtské defilé vozů Volkswagen Up!

Volkswagen také ukázal studii jednomístného elektromobilu pro světová velkoměsta pod označením NILS. Auto má hliníkovou karoserii, křídlové dveře a kola umístěná mimo karoserii.

„NILS je ve skutečnosti vozidlem, které předjímá budoucnost. Působí dojmem, jako by se do naší současnosti přemístil časem z roku 2030. V této studii splývá ekologie, design a životní styl do nové aliance. Volkswagen vytvořil elektromobil kategorie high-tech, ale s velmi realistickou koncepcí,“ uvedl člen představenstva odpovědný za vývoj značky Volkswagen Ulrich Hackenberg.

Pro sportovně založené zákazníky VW představil koncept nejsportovnějšího Brouka všech dob Beetle R Concept. Od konce letošního roku by se mělo na silnicích objevit i sportovní Polo R-Line a příští rok také Tiguan R-Line.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video