Vyjádření k současné situaci hokeje v Karlových Varech

V posledních dnech se můžeme z médií dozvědět o Energii snad více než při jejím triumfálním tažení v play off 2009. Informace jsou však zdrcující pro každého fanouška. Informace o konci hokeje jistě nejsou reklama, kterou by si rád poslechl každý sympatizant klubu.

Boj mezi radnicí a vedením klubu nás však nenechává lhostejnými. Hokej je jediná celoroční zábava pro obyvatele nejen města, ale celého okolí od Perštejna po Aš až do Mariánských Lázní! Kolik sportovních klubů či kulturních organizací provozuje svou činnost v tomto regionu na takové úrovni, že zabírají své místo třikrát týdně ve všech celostátních mediích a na jediné představení dorazí přes tři tisíce diváků?
Diváci však nejsou jedinými zasaženými. Jedná se o 400 dětí z mládežnických klubů a o jejich rodiny, které se kvůli hokeji musí dennodenně přizpůsobovat. Hokej je nedílnou součástí života v našem kraji. Povídají si o něm dělníci v práci, manažeři na golfu, děti ve škole. Každý máme svého oblíbeného hráče i svého neoblíbeného soupeře. Všichni jsme hokejem svým způsobem posedlí. My, ultras, navíc tvoříme hráčům důstojnou atmosféru, jezdíme s nimi po celé republice, vytváříme choreografie pro pobavení ochozů. Tyto aktivity stojí hodně peněz a někteří z nás nejezdí ani na letní dovolenou k moři, aby mohli s Energií na výjezd na Moravu.
Žádáme proto za všechny naše sympatizanty, město i klub, aby se DOHODLI a udělali vše proto, aby hokej v Karlových Varech zůstal na takové úrovni jako doposud!