Vývojáři aplikací větří nový zlatý důl | E15.cz

Vývojáři aplikací větří nový zlatý důl

Novinka. Hodinky Galaxy Gear se budou prodávat v USA od 25. září za 299 dolarů.
Novinka. Hodinky Galaxy Gear se budou prodávat v USA od 25. září za 299 dolarů.
• 
ZDROJ: Reuters

Zdeněk Pečený

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejský Samsung představil tento týden své hodinky Samsung Galaxy Gear, prvního zástupce nového segmentu takzvané nositelné formy on-line elektroniky. Od té si především vývojáři softwaru slibují další zlatý důl.

Softwaroví inženýři doufají, že se kolem nositelné elektroniky, kam budou kromě hodinek společností Samsung či Apple patřit i brýle Google Glass, vytvoří samostatný ekosystém stejně jako okolo tabletů a chytrých telefonů. Podle výzkumné firmy IMS by se v nové technologické oblasti mělo v roce 2016 roztočit šest miliard dolarů.

Jednou z firem, která už se začíná na oblast nositelné výpočetní techniky zaměřovat, je Evernote. „Je možné čekat něco podobného jako u smartphonů. V prvních dvou třech letech to byla jedinečná vymoženost. Velké zisky přišly po třech až pěti letech. Mluvíme tu o dlouhodobých investicích,“ uvedl před časem pro Bloomberg šéf Evernote Phil Libin. Jeho firma teď vydělává hlavně na softwaru pro PC, smartphony a tablety. Google Glass, Galaxy Gear či iWatch by se ale prý časem měly stát jádrem jejich byznysu.

Vývoj akcií Samsungu za poslední rok

Vývoj akcií Samsungu za poslední rok Autor: Yahoo
Zdroj: Yahoo

Samsung svoje hodinky Galaxy Gear ukázal v Berlíně na veletrhu elektroniky IFA. Mají displej s úhlopříčkou 1,63 palce (4,1 centimetru) a ve Spojených státech se budou prodávat od 25. září za cenu 299 dolarů. Akcie společnosti reagovaly růstem téměř o dvě procenta.

Jihokorejská společnost soutěží s firmami Sony a Apple o podíl na novém trhu nositelných technologií, protože trh s chytrými telefony začíná upadat.

Apple své iWatch nejspíše již letos představit nestihne. Skutečnost, že kalifornská firma opravdu vyvíjí chytré hodinky, se provalila letos v únoru. V červnu si Apple v Japonsku požádal o registraci názvu iWatch.

Naopak Sony již své Smartwatch, které lze synchronizovat s Android přístroji, již prodává. V Berlíne Sony uvedl, že nová generace Smartwatch 2 půjde do prodeje ještě tento měsíc.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.