YouTube spouští předplatné, hrozí zablokováním umělců | E15.cz

YouTube spouští předplatné, hrozí zablokováním umělců

YouTube spouští předplatné, hrozí zablokováním umělců
Sídlo YouTube
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: jm3

ČTK
bru

Server YouTube zavede v příštích měsících předplatné za své hudební služby. Její představitel současně pohrozil, že YouTube zablokuje v příštích dnech videa i známých umělců jako Adele či Artic Monkeys, jejichž nezávislá vydavatelství odmítla na předplatné přistoupit.

Člen vedení YouTube Robert Kyncl britskému deníku The Financial Times upřesnil, že vydavatelské společnosti, které podepsaly nově zaváděné platební podmínky, představují 95 procent světového hudebního průmyslu. Podepsat ale stále odmítají i některá významná nezávislá hudební nakladatelství jako například XL Recordings a The XX and Domino.

Rozhodnutí YouTube obejít se i bez některých světově proslulých umělců ukazuje odhodlání společnosti vstoupit na trh s předplatným za hudební služby. Tento trh se rychle rozvíjí. Největší internetový obchodní dům světa Amazon minulý týden zahájil vlastní poskytování předplacených hudebních služeb, zatímco značka Apple minulý měsíc získala ze stejného důvodu poskytovatele hudebních nahrávek Beats Music.

Nová služba uživatelům YouTube za měsíční poplatek umožní sledování videí a hudby bez reklamy a to dokonce pokud nejsou připojeni k internetu.

Hrozba, že americký server po avizovaném zavedení předplatného vyjme ze svého katalogu některá nakladatelství a jejich i velmi známé umělce, kteří nové podmínky odmítnou, se objevila v květnu. Představitelé některých nezávislých hudebních producentů v Evropě tehdy uvedli, že pokud YouTube nezmění své podle nich nepřijatelné podmínky, obrátí se o pomoc na Evropskou komisi.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!