YouTubeři zakládají odbory, členství má stát pět dolarů ročně | E15.cz

YouTubeři zakládají odbory, členství má stát pět dolarů ročně

YouTubeři zakládají odbory, členství má stát pět dolarů ročně
YouTube
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Andrew Perry

Živě.cz
Tomáš Holčík

Úspěšní tvůrci obsahu na internetu, které si dnes spojujeme především s YouTube nebo Twitch, už svým počtem v řádu tisíců konkurují mnoha jiným profesím s vlastními organizacemi. Jen těch YouTuberů, jejichž kanály dosahují více jak milionu shlédnutí měsíčně je přes 37 tisíc.

To je ostatně i motivace za vznikem organizace Internet Creators Guild (cech internetových tvůrců), která by měla hájit zájmy svých členů a pomáhat jim také ve zvyšování kvalifikace.

Členství v ICG by mělo ze začátku stát 5 dolarů ročně a za tuto částku chce sdružení zpřehlednit vztahy mezi tvůrci a sponzory, prosazovat správnou prezentaci internetových tvůrců v médiích, být prostředníkem mezi tvůrci a platformami pro šíření obsahu, případně se podílet na konferencích.

YouTube zavádí šestisekundové nepřeskočitelné reklamy v mobilu

ICG se nechce vměšovat do rozhodování, co je vhodný a nevhodný obsah na internetu. V případných sporech chce hrát roli prostředníka, ne prosazovat zájmy hlasitější skupiny.

Internet Creators Guild je zatím jen vizí na papíře, přesněji na webu. Mezi členy vedení a poradní skupiny najdete internetové autory, správce komunit nebo právníky. Možná to vyjde, možná ne, bude záležet na tom, kolika tvůrcům podobná organizace opravdu chybí a jsou ochotni ji podpořit členským příspěvkem.

Článek vyšel na serveru

.

Autor: Živě.cz, Tomáš Holčík
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!