Z Microsoftu odchází Stephen Elop, v nové struktuře pro něj není místo | E15.cz

Z Microsoftu odchází Stephen Elop, v nové struktuře pro něj není místo

Stephen Elop
Stephen Elop
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Luca Sartoni

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella se rozhodl učinit velké změny ve svém vrcholovém manažerském týmu. Z firmy tak odcházejí tři vysocí manažeři, mimo jiné bývalý generální ředitel Nokie Stephen Elop, který se vrátil do Microsoftu po loňské koupi výroby mobilních telefonů Nokia s Microsoftem.

Elop býval šéfem divize Microsoft Office, než v roce 2010 přešel do Nokie. Po loňském návratu do Microsoftu dohlížel na divizi přístrojů, do které spadají telefony Nokia a tablety Surface. Kdysi se o něm spekulovalo i jako o možném nástupci bývalého generálního ředitele Microsoftu Steva Ballmera.

Z firmy dále podle CNN odchází Kirill Tatarinov, šéf divize Business Solutions, kterou předtím řídil současný ředitel Nadella. Třetím manažerem, který firmu opouští, je Eric Rudder. Ten dohlížel na tým „Advanced Strategy“, který byl zodpovědný za usnadňování vztahů mezi různými týmy ve firmě. Tuto roli mu přidělil v roce 2013 Ballmer.

Aktivity odcházejících manažerů Nadella v rámci reorganiazce přesunul na jiné současné manažery. Ředitel divize operačních systémů Terry Myerson bude kromě Windows dohlížet nyní i na přístroje, tedy na divizi, kterou vedl Elop. Dohled nad aktivitami, které řídili Tatarinov a Rudder, budou mít nyní Scott Guthrie, šéf divize Cloud and Enterprise, a šéf divize aplikací a služeb Čchi Lu.

Změny jsou podle CNN částečně překvapením, zejména proto, že Tatarinov měl prominentní postavení na letošní dubnové vývojářské konferenci. Ani jednoho z nich však nejmenoval Nadella.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.