Za hudbou do malých kostelů | E15.cz

Za hudbou do malých kostelů

Už posedmnácté budou památkové objekty na Plzeňsku hostit krásnou hudbu zašlých časů. Tentokrát Haydnovy hudební slavnosti představí nepříliš známé památky.

Zámek v Příchovicích, kostel v Nezdicích či Dobřanech nebo zámecká kaple v Lužanech – tam všude se odehrají koncerty sedmnáctého ročníku Haydnových hudebních slavností. Festival si totiž tentokrát dal za cíl zpřístupnit alespoň na chvíli zajímavé a běžně nepřístupné či nepříliš známé památky, které jsou vesměs v soukromých rukou.

Publikum se může těšit celkem na čtrnáct koncertů českých i zahraničních umělců. Představí se třeba Esterházy Ensemble – rakouské barytonové trio, které se zaměřuje na komorní hudbu pro baryton, vzniklou a interpretovanou v okruhu knížete Esterházyho. Český soubor Hipocondria připravil speciálně pro tento festival program, v němž se objeví i dva tanečníci. Dva vynikající čeští muzikanti, Jiří Krejčí a Petr Hejný, se zase spojili s Italem Luigim Magistrellim. Ten je uznávaným klarinetistou a odborníkem na hledání zapomenutých skladeb.

Společně nabídnou koktejl děl Josepha Haydna a jeho současníků pro dva klarinety a violoncello. Haydnovy hudební slavnosti začínají 10. září koncertem z Haydnových písní v doprovodu romantické kytary. Oficiální zahájení je o den později.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!