Za nejdražší SUV na světě platí kupci desítky milionů. Prohlédněte si atypický vůz | E15.cz

Vše o realitách

Vše o realitách Vstoupit do speciálu

Za nejdražší SUV na světě platí kupci desítky milionů. Prohlédněte si atypický vůz

Petra Jansová

Navzdory ceně, v základní verzi 1,9 milionu dolarů (zhruba 44 milionů korun), je o SUV Karlmann King ve světě zájem. Dosud nejdražší variantu za 3,5 milionu dolarů (80 milionů korun) si objednal zákazník z Afriky. Atypický sportovně-užitkový vůz si prohlédněte ve fotogalerii.

Podle obchodního ředitele společnosti Michaela Nothdurfta, kterého citoval server CNBC, zájemci o 2,5 metru vysoké opancéřované auto s neprůstřelnými skly pochází nejčastěji ze Středního východu, Afriky nebo Spojených států. Během 12 měsíců od uvedení vozu na trh získala firma přes 20 objednávek.

SUV Karlmann King je velké jako náklaďák. Konstruktéři použili podvozek z nákladního pick-upu Ford F-450. Pohon zajišťuje desetiválcový motor 6,8 litru o výkonu 270 kilowat.

Nejrychlejší silniční Ferrari všech dob. Model SF90 má tisíc koní a hybridní pohon

Interiér se vybavuje na přání zákazníků, zpravidla nechybí obří televizor, lednice, kávovar, herní konzole nebo trezor. „Jde o auto, které dokáže vzbudit silné emoce. Buď ho lidé milují, nebo nenávidí,“ řekl CNBS Michael Nothdurft.

Společnost sídlící v Los Angeles chce přesunout výrobní linku z Itálie do USA, a urychlit tak produkci. Zatím si zákazníci na dodání SUV musí počkat od devíti do patnácti měsíců.

Jak vypadá nejdražší SUV na světě si můžete prohlédnout v následující galerii.

Airbus slaví padesátiny. Expert: Jádrem jeho úspěchu se stal vztah mezi Francií a Německem

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!