Zastřelil bývalou partnerku. Řeší policie další stalking? | E15.cz

Zastřelil bývalou partnerku. Řeší policie další stalking?

Share on Facebook Messenger
Nemohl se smířit s tím, že ho opustila partnerka. Proto ji zabil a pokusil se zabít i jejího nového přítele. Poté spáchal sebevraždu. Tak by se v krátkosti dal popsat pravděpodobný sled událostí z víkendové přestřelky na Spořilově.

Podle svědků bývalý partner zavražděné ženě vyhrožoval a pronásledoval ji.

„Zatím to ale nemůžeme potvrdit, pronásledování se bude těžko dokazovat. Musíme počkat, až bude zraněný muž ve stavu, aby mohl vypovídat,“ říká mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Podobně skončil život čtyřiatřicetileté letušky Michaely Maličké, kterou zavraždil bývalý kolega Petr Hanuš. Dva roky ji pronásledoval a obtěžoval. Za brutální vraždu dostal patnáct let.

Pomoci má nový zákoník

Od ledna začne platit nový trestní zákoník, který považuje stalking za trestný čin. Kdyby platil již nyní, mohli mít policisté na pachatele účinný prostředek. Žena by se mohla obrátit na policii. Nyní mohou policisté podobné případy posuzován maximálně jako vydírání, ublížení na zdraví nebo násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.