Žďárští volejbalisté drtí soupeře | e15.cz

Žďárští volejbalisté drtí soupeře

Eva Streichsbierová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hráči TJ Žďár dosud neprohráli jediný zápas. Triumf v krajském přeboru mají na dosah.

Jde z nich strach, válcují jednoho soupeře za druhým. Žďárští volejbalisté míří za postupem do druhé národní ligy. „Ano, je to náš hlavní cíl. Víme, že to bude pro klub znamenat větší ekonomickou zátěž, ale jsme na to připraveni,“ říká hlavní trenér týmu Pavel Veselý.

V letošní sezoně krajského přeboru jeho svěřenci ještě neprohráli. V dosavadních dvaadvaceti zápasech ztratili jen tři sety, a jsou tak jasným favoritem postupové matematiky. O víkendu si dvakrát poradili s Pacovem, který jim byl nejblíže. V tabulce jim patří suverénně první místo.

„Pro nás to zas až takové překvapení není, protože o kvalitě kluků jsme věděli už dopředu,“ tvrdí kouč. „Jen jsme netušili, že by to mohlo jít až takhle hladce. Zvládnout celou sezonu bez porážky by bylo skvělé,“ dodává Veselý. Podle něj se ještě nenašel soupeř, který by z jeho mužstva dokázal vytáhnout maximum výkonu. Ani v nadstavbě, která má před sebou ještě tři dvouzápasová kola.

„Zatím nebylo potřeba jet na sto procent,“ tvrdí trenér. Přestože to může znít namyšleně, moc dobře ví, co říká. „Naší předností je vyrovnanost mančaftu. V podstatě kohokoliv dokážeme nahradit někým jiným, stejně kvalitním. A to je asi hlavní důvod, proč se nám tak daří,“ vysvětluje Veselý.

Nejen on, ale i samotní hráči si letošní sezonu maximálně užívají. Důkazem jsou jejich oslavná chorea po vyhraných zápasech. Nebo spíš byla. „Museli jsme toho načas nechat, protože soupeři si stěžovali, že je to z naší strany zesměšňování,“ říká blokař žďárského týmu Michal Maša.

Podle něj to tak rozhodně nebylo. „Většinou jsme naběhli doprostřed hřiště, kapitán zakřičel náš pokřik a pak jsme všichni skočili rybičky,“ dodává. Po případném postupu by si prý ale podobné oslavy už určitě nikým zakázat nenechali. „Věřím, že vyhrajeme i zbývající zápasy, a kvalifikace o postup nás nemine. Dokonce jsme požádali o pořadatelství. Slavit postup doma by byla paráda,“ přeje si blokař.

Autor: Eva Streichsbierová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video