Zlevní data? Telekomunikační úřad draží nové kmitočty | E15.cz

Zlevní data? Telekomunikační úřad draží nové kmitočty

Jan Pavec

Jan Pavec

Český telekomunikační úřad otevřel prostor pro nové poskytovatele mobilního internetu. V pondělí vyhlásil aukci na doposud nevyužívané kmitočtové pásmo, ze kterého se bude dražit celkem pět bloků. Ty může případný kupec technologicky využít výhradně podle svého uvážení, vyvolávací cena začíná na 29 milionech korun.

Komerční služby by se v kmitočtech měly provozovat dva roky po jejich přidělení, které bude trvat 15 let. „Jedním z cílů aukce je podpořit hospodářskou soutěž v elektronických komunikacích, a to na velkoobchodní i maloobchodní úrovni, z čehož budou profitovat i koncoví uživatelé,“ uvedl v tiskové zprávě předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák.

Přihlášky je možné posílat do 9. května, úřad by měl obálky s podanými žádostmi otevřít o den později. Podmínky zvýhodňují nové zájemce, ti si totiž můžou vysoutěžit i dva kmitočtové bloky.

Neomezený tarif s deseti gigabajty do dvou stovek. Kolik platí operátorům ministerstva

Cena českých mobilních dat je v poslední době i politickým tématem. Situací na telekomunikačním trhu zdůvodnil Bohuslav Sobotka odvolání ministra průmyslu Jana Mládka. Cenovou politiku operátorů začal v březnu prošetřovat antimonopolní úřad.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!