Zprávy ze ZOH 2010: Čtvrtý den olympiády – euforie z prvních medailí | E15.cz

Zprávy ze ZOH 2010: Čtvrtý den olympiády – euforie z prvních medailí

Z Vancouveru Zdeněk Šafář

Skikrosař Zdeněk Šafář píše exkluzivně pro čtenáře Sedmičky své zážitky ze Zimních olympijských her ve Vancouveru.

Zdravím ze čtvrtého dne olympijských her. Nálada v českém týmu je výborná, zlatá medaile Martiny Sáblíkové a bronz Lukáše Bauera všechny vybudil. Včera jsme fandili snowborďákům – Michalu Novotnému, kterým štěstí zrovna nepřálo, ale je to sport a to se prostě někdy stává.

Nás čeká kvalifikace ve čtvrtek a v pátek. Závod se jede v neděli v původně plánovaném středisku Cypress Mountain. Zatím lyžujeme ve Whistleru, starty trénujeme v Grouse. Je to důležité, protože při závodě se na trať vydávají ve stejný okamžik čtyři někdy až šest závodníků, seřazených na startu vedle sebe ve speciálních startovních blocích. Závod probíhá vyřazovacím způsobem a to tak, že postupují první dva z každé rozjížďky, díky čemuž je závod ve skicrossu stále napínavý a hlavně přehledný. Trať je uměle vytvořena tak, aby její profil připomínal sjezd v náročném přírodním terénu - klopené zatáčky, terénní vlny a nejrůznější typy skoků. Moje zranění ze Světového poháru zatím nic moc, ale včera jsem byl lyžovat a šlo to i přes bolest. Důležité je pro nás to, že naši fanoušci nám věří a místo, kde se ubytovali, rozhodně nikdo nepřehlédne! Na hotelu, kde většina z nich bydlí, vyvěsili obrovský billboard s našimi fotkami. Je to taková vtipná fotomontáž, kde napasovali naše hlavy na nějaký šílený potetovaný bouráky s titulkem: „Čeští pankáči jedou pro zlato.“ Je to vtipný, nikdo z kolemjdoucích neprojde bez povšimnutí.

Tyhle „srandičky“ jsou takové zpříjemnění, jinak už jde do tuhého. Tak nám fanděte.

Autor: Z Vancouveru Zdeněk Šafář

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.