Zraněná hráčka možná nechá basketu | e15.cz

Zraněná hráčka možná nechá basketu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Druhý zápas play-off mostecká basketbalistka Eva Aubrechtová nedohrála. Jestli se na palubovku vrátí, jí doktoři řeknou v srpnu.

Most / Mostecké basketbalistky si užívají volno před další sezonou. S tou právě ukončenou je trenér Pavel Poliček spokojený. V základní části skončily Mostečanky druhé, v play-off klesly na bronzovou pozici. Přitom první vítězný duel proti soupeřkám z Kladna Mostečanky naladil na vítěznou vlnu. Jenže i kvůli dramatickému druhému zápasu, který nedohrála Eva Aubrechtová, se rozloučily s myšlenkou na boje o postup do nejvyšší ligy. „Trénuji třicet let. To, co se stalo Evě Aubrechtové, bych nikdy nechtěl zažít,“ podotýká Poliček.

Kusé vzpomínky

Je to více než měsíc, kdy mostecké basketbalistky nastoupily k druhému duelu play-off proti dívkám z Kladna. Ve chvíli, kdy Mostečanky začaly dotahovat skóre soupeřek, se ozvala hlasitá rána, pivotka Eva Aubrechtová padla k zemi. Zápas pro ni skončil rychlým odjezdem do nemocnice na nosítkách záchranářů. Ani po měsíci si vysoká hnědovláska na zápas nevzpomíná, mráz po zádech jí ale běhá stále.
„Zápas si pamatuji jen zřídka, incident vůbec ne. Vlastně si pamatuji především chvíli, kdy jsem se probrala a hrozně jsem se divila, proč je okolo mě tolik lidí,“ vypráví bývalá juniorská reprezentantka. Hráčky zápas dohrály jen symbolicky, skóre od nehody zůstalo stejné.

Z nemocnice ji pustili po týdnu s tím, že měla otřes mozku. Lékaři jí nařídili měsíc bez sportu a další vyšetření. Vše vypadalo banálně, dokud neslyšela od spoluhráček, co se stalo. „Ještě teď mám slzy v očích, když někdo přede mnou začně vyprávět, jak to celé vypadalo, a že holky brečely. Zapadlý jazyk mi vytáhl táta,“ popisuje Aubrechtová.

O tom, že má stále strach začít hrát se doma s otcem, který je zároveň vedoucím družstva, ještě nebaví. „Je to zatím příliš čerstvé, pro něj to bylo určitě stresující. Ale určitě se k tomu dostaneme,“ věří mladá pivotka.

Plánují už příští sezonu

O případném konci kariéry Evy Aubrechtové trenér Poliček neuvažuje. „Je to důležitá hráčka, a navíc bývalá reprezentantka. Dá se určitě dohromady,“ přeje si kouč.

I ona připouští, že sport je důležitou součástí jejího života a ráda by se spoluhráčkami příští sezonu bojovala o postup do nejvyšší soutěže. Teď se ale soustředí na zkoušky na vysoké škole v Plzni. „Je velmi těžké skloubit studium a sport, když téměř všechny hráčky studují na vysoké škole v jiném městě. Nehledě na to, že jedna ze stěžejních hráček letos skládá státnice,“ myslí si Aubrechtová. To nezastírá ani trenér. „Tým nemá žádnou výraznou slabinu. Jenže kvůli škole trénují míň, než bych si představoval,“ podotýká Poliček.

Rád by ženský tým doplnil i o současné úspěšné juniorky, po letitých zkušenostech ale ví, že to nebude snadný úspěch. „Každý, kdo trénuje holky, ví, že to není jednoduché,“ uzavírá s úsměvem Poliček.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video