Boj o moc mezi pražskými Piráty víří atmosféru v pražské koalici, vliv má i na řízení metropole

Zdeněk Hřib

Zdeněk Hřib Zdroj: E15 Michaela Szkanderová

Vztahy koaličních partnerů (SPOLU, Piráti a STAN) na pražském Magistrátu padají v posledních týdnech na bod mrazu. Metropolitní politici už ani před veřejností příliš neskrývají vzájemné antipatie a jednání na Radě města je podle informací INFO.CZ plné vypjatých emocí. Zatímco však politici tráví čas vzájemnými půtkami, město stojí.

Komentář vyšel na webu Info.cz

Boj o moc u pražských Pirátů, spor o budoucnost projektu Nové Holešovice i základní ideové rozpory mezi pravicovou ODS a progresivními Piráty – to jsou hlavní příčiny, proč je atmosféra mezi pražskými koaličními partnery (podle insiderů, se kterými INFO.CZ v posledních týdnech hovořilo) velmi vypjatá. Vzájemné spory se přitom zdaleka neodehrávají jen za zavřenými dveřmi. 

Aby si Pražan udělal obrázek o tom, jaká je dnes situace v metropolitní koalici, už ani nemusí brázdit páternosterem mezi jednotlivými patry pražského magistrátu. Úplně stačí, aby zhlédnul tiskové konference po jednání Rady, která vzájemné antipatie plně obnažuje. 

Nejemotivnější střety se přitom odehrávají mezi Piráty a ODS – z části proto, že jde o strany na opačných koncích ideového spektra, z části proto, že lidovci radního nemají, ve STAN jsou po Dozimetru rádi, že stojí stranou reflektorů, a TOP 09 hraje pragmatickou hru.

Kauza Nové Holešovice  

Jedním z největších neuralgických bodů magistrátní koalice jsou dozvuky kauzy Dozimetr, které se v posledních týdnech promítají do dění kolem projektu Nové Holešovice. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!