Z Rejžkova deníčku: Tenkrát podle Semelové a Tarantina | e15.cz

Z Rejžkova deníčku: Tenkrát podle Semelové a Tarantina

Nejnovější film Quentina Tarantina Tenkrát v Holywoodu
Nejnovější film Quentina Tarantina Tenkrát v Holywoodu
• 
ZDROJ: Reuters
Jan Rejžek

Jan Rejžek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ne že by nebylo o čem psát. Třeba o pádu komunistické učitelky Marty Semelové, která byla odvolána ze čtyř školských rad kvůli neskutečným výrokům o Miladě Horákové a obhajobě srpnové okupace. Soudruh soudružce oči nevyklove, takže se jí trapně pokoušel zastávat i první místopředseda KSČM Petr Šimůnek. Nebo o úlevě, že máme konečně po třech měsících nového ministra kultury. Mám dnes ale jiné téma.

Konečně jsem navštívil poslední komediální drama Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, které od premiéry vidělo v Česku už skoro 242 tisíc diváků. Pan režisér už nebude jiný. Zase předvádí spojování ústředních fiktivních postav se skutečnými lidmi, a především s vraždou herečky Sharon Tate sektou Charlese Mansona. Znovu svůj snímek přesytil narážkami a odkazy a v nepřehledném zástupu postav se jeden ztrácí.

Některé scény se ale Tarantinovi fakt povedly. Jako ta, v níž Sharon Tate v podání krásné a talentované Australanky Margot Robbie jde do biografu na film, v němž hraje, a dojímá se sama nad sebou. Nebo nepopsatelné souboje s plamenometem. Či rozhovor o knihách osmileté Julie Butters s Leonardem DiCapriem v pauze před natáčením. Unikl mi naopak smysl bojové pasáže s Brucem Lee.

Vytýkám zdejším recenzentům, že upřeli pozornost jen na superhvězdy v hlavních rolích Leonarda DiCapria a Brada Pitta, byť přitakávám, že jsou výborní. Málo si ale všimli, že pozoruhodné výkony ve vedlejších rolích předvedli veteráni jako 79letý Al Pacino coby herecký agent, a dokonce o čtyři roky starší Bruce Dern v úloze slepého farmáře. Nebo že tu poslední hereckou příležitost před březnovou smrtí na mrtvici dostal 52letý Luke Perry, slavný Dylan ze seriálu Beverly Hills 90210.

Tak příště pro změnu třeba o tom Lubomíru Zaorálkovi.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video