Zápisník Jany Havligerové: Zeman na Hrad | e15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Zeman na Hrad

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Prezident Miloš Zeman nehodlá omezit spanilé jízdy po krajích, po letní pauze od září opět chystá výjezdy. Výzvu člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého, aby hlava státu cesty zvážila, protože by mohly být vnímány jako součást prezidentské kampaně, Hrad odmítl.

Stejně jako úvahu, že náklady na setkání s občany by měly být zahrnuty do limitu daného zákonem. „Když prezident do krajů v době kampaně jezdit nebude, ušetří tím komplikace úřadu i sobě jako kandidátovi,“ apeloval minulý pátek Outlý. Ponechme protentokrát stranou reakci prezidentského mluvčího. Otázka zní: Proč by měl kdokoli z politiků, hlavu státu nevyjímaje, a priori usnadňovat zmíněnému úřadu práci? Nebyl snad zřízený jen tak pro ozdobu…

Podle lidoveckého senátora, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, bude Andrej Babiš jako budoucí silný koaliční partner k sobě potřebovat rovněž silného koaličního partnera. Kdo by jím mohl být, nemusíte hádat třikrát. Jasně že křesťanští demokraté. Jejich vedení se od hejtmanova názoru okamžitě distancovalo. Na oficiálním účtu KDU-ČSL zdůraznilo, že Čunkova představa o směřování strany na sjezdu neuspěla, a v tomto kontextu je potřeba chápat i jeho mediální vystoupení. To je fakt. Neuspěla – zatím. 

Colours of Ostrava skončily, koaliční i opoziční politici si konečně mohou dát pohov. Do příštího většího fesťáku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video