Zápisník Michala Noska: Zemětřesení | e15.cz

Zápisník Michala Noska: Zemětřesení

Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na trhu se brzy objeví nové album Zemětřesení 2, které nahrál Miloš Dodo Doležal se spřízněnými hudebníky jako další poctu – po albu z roku 1993 – zesnulému zpěváku Jiřímu Schellingerovi. Uvidíme, zda nová hudba a čtyřicet let staré a nikdy nevydané texty Františka Ringo Čecha vyvolají na hudebním trhu nějakou erupci. Když ne, tak alespoň určitě potěší rockové veterány.

Fotbalová Slavia ukončila pouť Ligou mistrů. Tým žádné zemětřesení na evropských trávnících nepředvedl, ale to ani nikdo nečekal. Stačí, že Slavia v prestižní evropské fotbalové soutěži ukázala, že je schopná sehrát vyrovnaná utkání s evropskými giganty jako Inter Milán a Barcelona. Pro český fotbal byla její účast v miliardářské lize skvělou vizitkou.

S následky opravdového zemětřesení se stále potýká Albánie. Koncem listopadu zaznamenala největší otřesy půdy za uplynulých čtyřicet let. Zemřelo padesát lidí, další desítky zůstávají v péči lékařů, střechu nad hlavou ztratilo přes deset tisíc Albánců. Pozitivní tečkou za katastrofou je, že vláda nenechá postižené na holičkách a premiér Edi Rama již slíbil urychlenou výstavbu až pěti tisíc nových bytů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video