BBC: Dobrý závod na špatném místě | E15.cz

BBC: Dobrý závod na špatném místě

BBC: Dobrý závod na špatném místě
Zrušte formuli. Do ulic hlavního města Manámy a přilehlých vesnic se vydaly o víkendu protestovat tisíce lidí. Nespokojenci stavěli barikády a zapalovali pneumatiky. Žádali i zrušení formule 1
• 
ZDROJ: profimedia.cz

BBC

Sebastian Vettel přidal letošnímu už tak úžasnému ročníku mistrovství světa formule 1 další obrátky, když si ve Velké ceně Bahrajnu připsal první letošní vítězství po fascinující bitvě s Lotusem Kimiho Räikkönena. Jenže to všechno bylo zastíněno situací mimo trať a spory kolem rozhodnutí F1 vrátit se do Bahrajnu navzdory pokračujícím občanským nepokojům.

Přes všechna ujištění od šéfů F1, že sport zůstává mimo politiku, velká cena se stala v Bahrajnu součástí argumentace. Protesty nemíří přímo proti ní, ale je vnímána jako legitimní cíl, protože je úzce propojena s vládnoucí královskou rodinou. Organizátoři závodu, kteří k rodině patří, závod zpolitizovali i tím, že na plakáty použili logo F1 do sloganu „UniF1ed“ (jednotní) v zemi, která je zjevně vše jiné, jen ne jednotná. Šéfové F1 reagují tím, že nemohou ovlivnit slogany organizátorů závodů (Ecclestone), případně tím, že slogan lze číst různými způsoby (Todt). To je mírně řečeno diskutabilní.

Autor: BBC
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!