Dušan Kütner: Gott a Donutil do rady. Šup! | E15.cz

Dušan Kütner: Gott a Donutil do rady. Šup!

Dušan Kütner: Gott a Donutil do rady. Šup!
Český rozhlas
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Dušan Kütner

Rady České televize, Českého rozhlasu a pro rozhlasové a televizní vysílání by prý měli volit plátci koncesionářských poplatků, nikoli poslanci. K tomuto názoru nyní před volbami dospěl programový ředitel Babišova hnutí ANO Martin Komárek. Cílem je odpolitizovat volbu rad.

To by samozřejmě bylo velice žádoucí. Jenže v čerstvé paměti máme, jak takové všeobecné volby dopadnou. Vždyť z nich vzešla i současná tragická rozpuštěná sněmovna včetně Věcí veřejných či exposlance ODS Floriana. A při vkusu českého národa by se navíc mohlo stát, že členy rad se stanou v lepším případě miláčci Gott, Bohdalová, Donutil a Troška. V horším případě pak Rákosníček, Jára Cimrman či nějaký magor s cedníkem na hlavě. Hlavně že budou (dosud) nezkorumpovaní.

Rozkaz zněl jasně: Na moskevském Rudém náměstí se prostě proti okupaci Československa pěti armádami Varšavské smlouvy protestovat nebude. Ruská policie si pokyny předávané z generace na generaci stále dobře pamatuje.
V sobotu proto zatkla deset osob, které chtěly připomenout 45 let od chvíle, kdy se na stejném místě sešla podobná skupinka Rusů, která odvážně a s vědomím tvrdé odplaty socialistického režimu proti okupaci protestovala. Málokdo si ale všímá toho chvályhodného pokroku, kterým policie prošla. Demonstranty zabásla rychleji než před 45 lety, a to bez toho, že by je zmlátila. Za dalších 45 let už snad pochopí, že za poklidnou připomínku historických proher se nezatýká vůbec.

 

Články odjinud

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!