Dušan Kütner: Svátek? Tak šup do IKEA | E15.cz

Dušan Kütner: Svátek? Tak šup do IKEA

Dušan Kütner: Svátek? Tak šup do IKEA
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: rarye, Flickr.com (CC BY 2.0)

Dušan Kütner

Čtenáři a diváci jsou už více než týden pod palbou zpráv, vzpomínek, analýz i průzkumů na téma nadcházejícího pětadvacátého výročí sametové revoluce a ještě týden budou. Pro 43 procent lidí je přitom 17. listopad pouhým dnem volna, třicet procent mladých lidí do třiceti let netuší, proč se 17. listopad slaví – alespoň podle průzkumu agentury Médea Research.

Těžko říct, zda je to hodně, nebo málo, neboť podobně tomu je podle všeho i u dalších svátků včetně 28. října – pro nemalou část populace je to prostě jen den volna navíc. Povinnost obchodů mít o svátcích zavřeno by navíc vztah obyvatel Česka ke svátkům nevylepšil, ba naopak. Co z toho plyne? Vyhněte se příští pondělí IKEA a globusům – bude tam narváno.

S průzkumem přišel i svaz pivovarů. Češi by podle jeho výsledků nejraději šli na „jedno“ s Karlem Gottem, Jaromírem Jágrem a Lucií Bílou. Na čtvrtém místě se pak možná překvapivě umístil prezident Zeman, ačkoli holduje spíše jiným nápojům způsobujícím virózy. Že by mu v průzkumu pomohla i nedávno projevená schopnost nadprůměrně vulgární mluvy, tolik typická právě pro pivnice šesté cenové?

Na hlavu hlavy státu se za poslední týden snesla i kvůli neobvyklé mluvě tak velká kritika, že se dokonce našli i jeho zastánci. Petici na podporu prezidenta Zemana na stránkách petice24.com tak podepsalo za týden již 2200 odvážlivců. Toto číslo ale poněkud bledne ve srovnání s opačnou peticí za odstoupení prezidenta, kterou rovněž za týden podepsalo pětatřicetkrát více pitomců… pardon lidí, takže bezkonkurenčně vede žebříček peticí podle množství podpisů.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!