Financial Times: Británie a superpoldové | E15.cz

Financial Times: Británie a superpoldové

Londýnská policie prověřuje podezřelého muže.
Londýnská policie prověřuje podezřelého muže.
• 
ZDROJ: CTK/PA

Financial Times

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vlna loupeží a rabování, která se přehnala Anglií, spustila kolotoč zpytování svědomí, jak bylo vidět třeba na projevu Davida Camerona o morálním úpadku Británie. Ale nepokoje vyvolaly i spoustu politických fíglů, zejména kampaň za jmenování Williama Brattona, amerického „superpoldy“, do čela londýnské Metropolitní policie.

Když zůstaneme na povrchu, je neotřesitelný Bratton se svou tvrdou mluvou přesně tím, co Londýn potřebuje. Ale městská policie je už teď dost demoralizovaná vměšováním politiků. Naznačovat, že britskou policii nelze zachránit bez spasitele zpoza oceánu, je povrchní a urážlivé. Ve své snaze předstírat nějakou činnost zřejmě Cameron vytrhl z knihy Margaret Thatcherové jednu stránku, na níž se psalo o přizvání amerických byznysmenů, kteří měli udělat pořádek ve znárodněných podnicích ovládaných odbory. Ale je velký rozdíl mezi dnešní policií a odboráři před třiceti lety. Hledání ztracené autority těch, kteří nás mají chránit, by mělo začít blíže k domovu.

Autor: Financial Times

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.