Glosa: Nejslabší článek EU | E15.cz

Glosa: Nejslabší článek EU

Řecko-makedonská hranice
Řecko-makedonská hranice
• 
ZDROJ: CTK
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Řecko bude podle mínění slovenského premiéra v nynější uprchlické krizi pravděpodobně obětováno. Robert Fico sice neupřesnil, co si pod obětováním představuje, vyvodit to ale lze z jeho tvrzení, že Atény nesplnily úkoly, jež dostaly od EU loni v létě, pokud jde o zvládání přílivu utečenců.

O laxnosti Řeků při ochraně vlastních hranic a řádné registraci migrantů už toho bylo řečeno dost. Kritikou a silnými slovy nešetří hlavně politici zpoza těch hraničních čar, na nichž se nehromadí migranti. Občas je proto dobré si připomenout, jak se na počínání unijních zemí, jimž se migrační vlna vyhýbá, dívají ostatní.

Rozhodně nesouhlasí s jednostrannými kroky. Jedním z nich je uzavření hranic mezi Řeckem a Makedonií. Balkánské státy po něm z pochopitelných důvodů radostně skočily, migraci to ale neřeší. Spíše vyvolává otázku, koho nakonec nejsilnější státy EU označí za nejslabší článek svazku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.