Glosa: Opozice bez práce | E15.cz

Glosa: Opozice bez práce

Miroslav Kalousek (TOP 09)
Miroslav Kalousek (TOP 09)
• 
ZDROJ: Anna Vackova/E15

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Diskuze se čekala, diskuze proběhla. Nic nového z ní nevyplynulo, ale staré známé věci se zase jednou ukázaly v plné nahotě. V tom pro jedince, kteří mají trpělivost sněmovní debatu sledovat, spočívá něco, co by se dalo s přimhouřeným okem nazvat přínosem.

Zákopová válka mezi silnou vládou a slabou opozicí se nehnula ani o píď, ačkoli vypáleno bylo na obou stranách mnoho třaskavé munice.

Velmi zřetelně se včera ukázalo, že o bezprostřední budoucnosti české politiky se nebude rozhodovat na linii střetu mezi vládou a opozicí, ale podle výsledků boje uvnitř vládní koalice.

V ní Andrej Babiš stále více přejímá argumenty pravicové opozice, aby s nimi tloukl do hlavy svého vládního šéfa Bohuslava Sobotku – ať jde o přístup k financování zdravotnictví nebo důraz na fiskální zodpovědnost. Opozice se sama marginalizovala a je odsouzena k plamennému, ale bezvýslednému řečnění.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.