Glosa Pavly Palaščáková: Nové Slovensko | E15.cz

Glosa Pavly Palaščáková: Nové Slovensko

Pavla Palaščáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Opozicí avizovaná éra očisty Slovenska od mafie, klientelismu, honu politiků za vlivem a výhodami odstartovala rozpačitě. Budoucí čtyři koaliční strany se během jednání o vzniku vlády servaly nikoli o vize, ale zcela přízemně o posty.

Místo úvah, jak na Slovensko vrátit spravedlnost, zatím Slováci v médiích slyšeli hlavně pláč lídra Svobody a solidarity Richarda Sulíka nad tím, jak je volební vítěz Igor Matovič nespravedlivý k menším stranám. Po změně bažící voliči ale mají štěstí. Dosud opoziční strany se v zájmu osvobození Slovenska od Směru nakonec dohodly, jen tedy bylo třeba SaS přidat ministerstvo navíc.

Rodící se vládu přitom čeká skutečný křest ohněm v podobě pandemie. Matovič byl ale prozíravý a dobře se na něj připravil. Stav slovenského zdravotnictví podroboval dopředu takové kritice, že každého vyléčeného nyní určitě zvládne prodat jako osobní zásluhu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.