Glosa: Sněmovna – zdroj jistoty | E15.cz

Glosa: Sněmovna – zdroj jistoty

Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovna
• 
ZDROJ: ctk

Jana Havligerová

Share on Facebook Messenger
Kdyby bylo počasí tak stálé jako politické klima v dolní komoře parlamentu, bylo by to fajn. Zvlášť by se to hodilo o prázdninách, když je třeba vymyslet, kde, jak a kdy trávit volný čas s dětmi. Bohužel povětrnostní situace je ještě pořád špatně předvídatelná. Zato průběh dění v Poslanecké sněmovně se dá, rovněž bohužel, prognózovat docela snadno.

Zvlášť když se jedná o zákonech, které aktuálně vládnoucí politická garnitura označí za svou prioritu. Nejdřív se dozvíme, jak moc důležitá taková předloha je.

Pak slyšíme – měla by platit pro další desetiletí, proto je třeba, aby příslušné paragrafy byly přijatelné napříč politickým spektrem. A pak už to jde ráz na ráz. Tlačí nás čas, tak si to vládní většina odhlasuje sama.

Za Nečasovy vlády to byl druhý penzijní pilíř, teď je to služební zákon. Můžeme jen doufat, že zákon o státní službě dopadne lépe než druhý pilíř.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.