Jan Šindelář: Dlaždič hrdina | E15.cz

Jan Šindelář: Dlaždič hrdina

Jan Šindelář: Dlaždič hrdina
Pražská dlažba
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Jan Šindelář

V srpnu uprostřed tropických veder jsem na tomto místě oslavoval jako hrdiny dělníky, kteří zalévali dálnice a silnice horkým asfaltem. V mrazivý prosincový čas bych rád vyzdvihl jejich kolegy dlaždiče.

V jedné z nejdůležitějších ulic na Žižkově začala na přelomu listopadu a prosince desítky let očekávaná proměna oranice v dlážděný chodník. Uprostřed prací udeřil déšť, sníh a mráz, dlaždiči nejprve zapadli po kolena do bahna, které posléze zmrzlé museli odlupovat sbíječkou spolu s asfaltem. Zatloukání kostek však nepřerušili a po vzoru sovětských úderníků pokračují v práci bez ohledu na povětrnost. Na důkladné zhlédnutí výsledku si však budeme muset počkat do jara.

Dlaždiči zřejmě doplatili na úřední logiku, podle které se čeká do poslední možné chvíle a pak se rozpouští rozpočet před silvestrem. Bez ohledu na možné následky kvalitativní i zdravotní.

Přitom už i Ředitelství silnic a dálnic pochopilo, že je lepší dělat jarní údržbu na jaře a nikoliv na podzim. Pražský komunál k tomu teprve musí dospět.

Hledání nového ministra dopravy místy svou absurditou připomínalo hledání direktora chemičky v seriálu Okres na severu. Ubíralo se velkým obloukem, aby nakonec dopadlo tak, jak psal tento deník na samém začátku. Tedy výměnou rezortů mezi LIDEM a ODS. Na celé věci je nepochopitelný zejména tlak LIDEM na okamžitý odchod vlastního ministra Pavla Dobeše, aniž by byl znám jeho nástupce.

Muselo na ministerstvu skutečně nastat čtrnáctidenní bezvládí?

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud