Jan Stuchlík: Křesťanská logika | E15.cz

Jan Stuchlík: Křesťanská logika

Přílet iráckých uprchlíků do Česka
Přílet iráckých uprchlíků do Česka
• 
ZDROJ: ctk/ap
Jan Stuchlík

Jan Stuchlík

Absurdita veřejné diskuze kolem uprchlíků překonala další laťku. Do Smilovic přijelo několik iráckých rodin, které prchly před nesnesitelností tamního života. Pardon, křesťanských iráckých rodin. Protože jen křesťanská víra z nich v českých očích dělá ty správné a přijatelné uprchlíky.

Že na tuto notu hraje český bulvár, je normální, přestože jeho průměrný čtenář ví o křesťanství asi tolik, co o islámu. Že i veřejnoprávní a seriózní média musela křesťanství přistěhovalců tak zdůrazňovat, svědčí o ztrátě soudnosti. Uprchlíkům musíme dát nálepku, jen abychom si před sebou obhájili, že jim chceme pomoci. Irácké rodiny ale nakonec mohou být rády, že skončily v ateistickém Česku. Alespoň nemusely ve svém kádrovém posudku uvádět, jestli je jim bližší víra katolická, pravoslavná či protestantská.

Absurdní začíná být i handrkování o nových regulovaných cenách elektřiny. Ministerstvo průmyslu si nechalo udělat rychlou studii dopadů nového systému. A premiér Bohuslav Sobotka zasmečoval: navržený systém je nepřijatelný, protože zdraží elektřinu 38 procentům domácností. A teď trochu výrokové logiky.

Navržený systém je nepřijatelný, protože zlevní elektřinu 62 procentům domácností. Takhle se asi nikam neposuneme. Debata o tom, jestli nové počítání regulovaných cen potřebujeme a za jakou službu vlastně tyto ceny platíme, se do jedné byť logické věty nevejde.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.