Jana Havligerová: Jak netrápit prvňáčky | E15.cz

Jana Havligerová: Jak netrápit prvňáčky

Jana Havligerová: Jak netrápit prvňáčky
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář
• 
ZDROJ: čtk

Jana Havligerová

Ministerstvo školství vypracovalo pro základní školy šablonu – mohou a nemusejí se jí řídit – jak zacházet s dětmi při zápisu. Podle zjištění rezortu museli prvňáčci někde absolvovat hodiny trvající testy znalostí.

Teď by se podle doporučení měla škola prezentovat jako bezpečné a příjemné prostředí, ze kterého nemusejí mít děti strach. A „pohovory“ by neměly trvat více než dvacet minut. Je k nevíře, na co všechno potřebujeme úřední vyhlášku.

Pražská rada schválila nové stavební předpisy. Podle nich nebude od října povolovat ve městě reklamu a billboardy větší než šest metrů čtverečních. Pro názornost, dosud mohly mít maximálně dvanáct metrů. Vedení metropole si od nové normy slibuje lepší vzhled a kultivaci města. Provozovatelé reklamních nosičů už se ozvali – pro ně je prý opatření likvidační. I kdyby, žádná škoda.

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář nepojede na summit NATO, který se tento týden koná ve Velké Británii. Má takový menší problém – chybí mu bezpečnostní prověrka, a vstup do konferenčních sálů summitu prověrku alespoň na stupeň tajné vyžaduje. Minulý týden Mynář v televizi suverénně tvrdil, že s prezidentem může všude, takže podle něj „tam je všechno v pohodě“.

Není, vysvětlili mu. Zřejmě důrazně, a tak se o den později na webu ocitlo Mynářovo prohlášení: „V souvislosti se summitem NATO se v médiích objevila mylná informace, kterou uvádím na pravou míru. Vzhledem k dlouhodobě plánované návštěvě Národního bezpečnostního úřadu jsem od samého počátku neplánoval účast na summitu NATO.“ Ach ta věčně omylná média.

Mynářovic kobyla chodí bosa

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!