Martin Čaban: Auditor a politik | E15.cz

Martin Čaban: Auditor a politik

Ludmila Müllerová
Ludmila Müllerová
• 
ZDROJ: ctk

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministryně práce hodlá s pomocí auditorů vypracovat dva scénáře s náklady – zánik sKaret na straně jedné a jejich pokračování na straně druhé. Není těžké odhadnout, jak budou čísla vypadat – v prvním případě půjde o sumu někde kolem půl miliardy.

Druhá varianta bude působit levněji – investice do úprav systému budou řádově nižší. Na vůli auditora je, zda bude počítat i s tvrzením Jaromíra Drábka, že sKarty ušetří státu čtvrtmiliardu ročně.

To může být kvalifikovaný odhad i hausnumero, záleží na sympatiích. Ono totiž jde o zcela neporovnatelná čísla. Vzhledem k tomu, jak se sKarty rozeběhly, nikdo nemůže s vážnou tváří tvrdit, že ví, jak budou fungovat za půl roku. Problém sKaret není účetní, ale politický. Čísla auditorů na tom nic nezmění.

Klíčové je, zda politici přiznají politickou chybu a vyvodí z ní politické rozhodnutí. S tím jim sebelepší auditor nepomůže.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.