Martin Čaban: Justiční políček | E15.cz

Martin Čaban: Justiční políček

Miloš Zeman
Miloš Zeman
• 
ZDROJ: CTK
Martin Čaban

Martin Čaban

Kéž by se kauzu Peroutka podařilo smést ze stolu tak rychle, jak se o to pokusil Obvodní soud pro Prahu 1. Podle soudkyně Sedlákové by se měla prezidentská kancelář omluvit, protože prezident řekl, že Ferdinand Peroutka byl fascinován nacismem, což podložil dvěma texty, z nichž jeden neexistuje a druhý nenapsal Peroutka.

Ale to by bylo moc jednoduché, takže Kancelář prezidenta republiky se odvolala a svého práva urážet na základě vylhaných podkladů se hodlá dovolávat klidně až u Ústavního soudu. Hradní právníci na to samozřejmě mají plné právo.

Nezbývá než doufat, že ani odvolací soudní instance nepřistoupí na tvrzení prezidentova mluvčího Ovčáčka, že jde o spor o výklad dějin. Nejde. Jde o prezidentovu neschopnost uznat vlastní nedostatečnost a připustit, že paměť může člověka zradit, i když je ten člověk Milošem Zemanem. Justiční políček by byl za takovou nabubřelost dobrým trestem.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.