Martin Čaban: Karavana k nezastavení | E15.cz

Martin Čaban: Karavana k nezastavení

Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
• 
ZDROJ: ctk
Martin Čaban

Martin Čaban

Ústecký kraj bude jednou z laboratoří, v nichž můžeme sledovat vývoj po zarudlých krajských volbách. Oranžovou vládu nad krajem provázely skandály delší dobu, vrcholem bylo zatčení náměstka hejtmanky ve chvíli, kdy byla volební kampaň v nejlepším.

S takovou se volby vyhrávají těžko, a tak ústečtí voliči poslali do čela KSČM. Zbytnělé sebevědomí Jiřího Paroubka, který si Ústí vybral jako místo svého politického comebacku, je neoslovilo.

Teď se tu vyjednává. A na spadnutí se zdá koalice s ČSSD, v níž možná budou roli fíkového listu hrát ještě populističtí Severočeši.cz. Voliči zaštěkali, ale karavana pojede dál. Krajské vedení socialistů neodstoupí, naopak se rádo vrátí k léta budovaným vazbám.

Oldřich Bubeníček: Na Mostecku není práce. Proto by se mělo dál těžit uhlí

Ty dobře znají i komunisté, kteří poslední čtyři roky předstírali v kraji opozici. Ústecko bude možná prvním, ale určitě ne posledním krajem, který propadne tomuto lákavému scénáři.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.