Martin Čaban: Předseda a představitel | E15.cz

Martin Čaban: Předseda a představitel

Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zdeněk Škromach se může jak chce tvářit, že tajné hlasování o kandidátovi ČSSD na post premiéra je normální. Nepomůže to.

Stačí, aby prezident v jednom vyjádření zaměnil slovo „předseda“ za „představitel“, a už se musí sejít ústřední výkonný výbor strany, aby, mimochodem dost těsně, potvrdil, že předseda a představitel v ČSSD jedno jsou. To zkrátka není normální. Jasně to ukazuje, jaké mocenské centrum si Miloš Zeman uvnitř ČSSD vybudoval. Kdyby to bylo úplně normální, jak tvrdí Škromach, honem honem by se scházely i orgány jiných stran a vydávaly prohlášení, že kandidátem na premiérskou židli je v KSČM předseda Filip, v TOP 09 předseda Schwarzenberg, u Národních socialistů předseda Paroubek a v ODS se uvidí. Nestalo se. Hysterie ČSSD ukazuje, že když Zeman zatáhne za své nitky, ještě se celá strana poslušně neotočí, ale začne to v ní povážlivě skřípat.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.