Martin Čaban: Vyšetřování k vzteku | E15.cz

Martin Čaban: Vyšetřování k vzteku

Jiří Čunek
Jiří Čunek
• 
ZDROJ: E15

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kauza Jiřího Čunka byla od začátku do konce ostudná. Počínaje Čunkovou neobratností při vlastní obhajobě a konče faktem, že se vůbec nedostala k soudu, který do ní snad mohl vnést trochu jasno. Expředseda lidovců za kauzu zaplatil ministerskou kariérou, česká justice valnou částí své pověsti.

Nejvyšší státní zastupitelství nyní zjistilo, že žalobci v Čunkově případu hrubě chybovali a že například Arif Salichov, který nakonec rozhodl o odložení kauzy, neměl případ vůbec dostat do ruky. To vzhledem ke klíčové roli jihlavského prokurátora znamená, že konec kauzy Čunek je ještě otevřenější, než jsme si dosud mysleli.
Je dobře, že se postupy v kauze Čunek prověřují.

Může to pomoci odhalit systémové chyby v předivu státních zástupců. Jinak to ale bude spíše k vzteku. Prohřešky jsou vesměs promlčeny, exemplární tresty pro viníky čekat nelze. A k obnovení elementární důvěry v českou justici vůbec a žalobce zvláště je to málo.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.