Martin Čaban: Zákopy vyhloubeny | E15.cz

Martin Čaban: Zákopy vyhloubeny

Důl Paskov
Důl Paskov
• 
ZDROJ: ctk

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zatím je to po víkendu přehledné. Sbor poradců Miloše Zemana a vláda (což je v podstatě totéž) chtějí, aby důl Paskov chrlil uhlí do roku 2016. Zařídit to má vlastník dolu, od státu neuvidí ani pětník. A ředitel OKD jasně řekl, že nebude-li pětník, sfárá poslední havíř do Paskova při silvestrovské šichtě v roce 2014. Vyjednávací pozice jsou tedy jasné, zákopy jsou vyhloubeny.

Jenže jak je výchozí situace přehledná, tak je výsledek jednání mlhavý. Těžit uhlí, které nelze rozumně prodat, je z pohledu soukromé firmy hloupost. Aby stát nutil soukromníka tuto hloupost provozovat o dva roky déle, navrch zadarmo, je nesmysl. Stát by si snad mohl ty dva roky koupit, pokud by měl jasnou představu, co během nich se strukturálním problémem Moravskoslezského kraje udělá. Ale takový plán na stole není. Horníkům stojícím na půl cesty mezi oběma zákopy není co závidět.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.