Pavel Otto: Revolucionáři | E15.cz

Pavel Otto: Revolucionáři

Pavel Otto: Revolucionáři
Aero L-159 Alca české armády
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Milan Nykodym

Pavel Otto

Vláda prodá patnáct bitevníků L-159 Iráku za 750 milionů korun. To by za normálních okolností bylo v pořádku, armáda už je dlouho nechce. Jenže se prodají téměř za cenu šrotu. To je v chápání policejního útvaru vedeného plukovníkem Šlachtou, který znovu zasahoval na ministerstvu obrany, zločin. Jistě se najde elektronická komunikace mezi ministrem Stropnickým a jeho náměstky či snad i premiérem Sobotkou jako u generála Halenky a šéfa státního podniku VOP CZ Veřmiřovského.

Takže s jistou dávkou protikorupčního nadšení by minimálně z části vlády bylo možné vyrobit mafiánské spiknutí. Navíc brzy uplynou dva roky od razie ve Strakově akademii. Šlachta a spol. by opět mohli ukázat, kdo je v této zemi pánem.

Ještě zůstaneme u protikorupčních revolucionářů. Zdá se, že začínají požírat sami sebe. Loni zvolený senátor Láska figuruje v kauze údajně podezřelého kšeftu bývalého vedení pražského magistrátu. Myslí si to policie, která žádá poslance o vydání exprimátora Svobody. Za poradenství dal Láskovi rovný milion, aniž o tom věděla městská rada. Mimochodem Láska radil také Stropnickému, aby neprodával chátrající Karlínská kasárna, která tak zůstala vojsku na krku. I v tomto případě si někdejší advokát nechal dobře zaplatit.

Zástupkyně starosty Prahy 8 Borhyová hájící barvy ANO čelí trestnímu oznámení. Za čtvrt milionu z obecní pokladny nechala znovu vytisknout celý náklad radničního periodika, protože v tom původním chyběl sloupek jejího partajního kolegy Fichtnera. Babišovci si prostě pomáhají. Jen by to mohli dělat za svoje.

Policie obvinila čtyři lidi kvůli převodu majetku ministerstva obrany

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!