Pravda: Příliš dlouhý apríl | E15.cz

Pravda: Příliš dlouhý apríl

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Pravda

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zuzana Zvolenská, příští ministryně zdravotnictví, se domnívá, že zvýšení platů zdravotních sester, jež se mělo podle zákona odehrát do neděle, ale nemocnice ani lékaři na něj nemají peníze, bylo „nepříjemným aprílovým žertem“ odcházejícího ministra Ivana Uhliarika.

Není tomu tak. Situace je horší. Základem aprílových fórů je přece moment, kdy vtipálek zakřičí „Apríl!“ V tu chvíli víme, že jsme naletěli. Někdo se zasměje, někdo urazí, život jde dál. V našem zdravotnictví to ale neplatí. To, co je zoufalé prvního dubna, bude stejně zlé i druhého a třetího.

A když se s tím rychle něco neudělá, bude ještě hůř. Není možné, aby byl porušován zákon, podle nějž měly sestry k začátku dubna dostat přidáno. Nátlak na sestry, výhrůžky propouštěním či jejich formální přeřazování na jiná místa jsou zkrátka protizákonné. Co zbývá? Prvním krokem státu musí být navýšení plateb za státní pojištěnce. Stát je největším neplatičem v systému. Tento apríl trvá už dvě dekády.

Autor: Pravda

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.