Stanislav Šulc: Lesk a bída Hollywoodu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Stanislav Šulc: Lesk a bída Hollywoodu

Stanislav Šulc: Lesk a bída Hollywoodu
Hollywood
• 
ZDROJ: ctk
Stanislav Šulc

Stanislav Šulc

Hollywood prožívá další kapitolu skandálu kolem hackerských útoků z konce loňského roku. Jedna z hlavních aktérek a spolušéfka studia Sony Pictures Amy Pascalová v květnu rezignuje na funkci. Má toho na triku hodně – několik mimořádných hitů, dost propadáků, ale hlavně si proti sobě poštvala většinu hvězd, o kterých se v původně soukromých e-mailech šířila značně nevybíravě.

V Americe a v Hollywoodu zvlášť se pošramocená image netrestá ničím jiným než pádem. Jen je trochu s podivem, že o svém odstoupení Pascalová přemítala tak dlouho. Když se na vás naštvou Leonardo DiCaprio, Brad Pitt a Angelina Jolie, mělo by vám být jasné, že to máte za pár.

Jasno se také zdá být u americké filmové akademie, která už za dva týdny bude rozdělovat Oscary. Během víkendu udal svou výroční cenu cech amerických režisérů (DGA). A statistiky mluví neúprosně: film držitele ceny DGA získá ve stejném roce také Oscara pro nejlepší snímek. Za posledních deset let se to nepotvrdilo pouze dvakrát a „útěchou“ těmto režisérům byl v obou případech Oscar za režii.

Ceny režisérů pak přinesly ještě jednu zajímavost. Loni ji získal mexický tvůrce Alfonso Cuarón za vynikající Gravitaci. Letos oceněný film není o nic horší, Birdman si cenu zaslouží. Ale opět jej režíroval Mexičan, konkrétně Alejandro González Inárritu. Pokud má tato logika platit i nadále, dostane příští cenu DGA (a také minimálně jednoho Oscara) třetí ze slavných Mexičanů, Guillermo Del Toro. Ten letos uvede dlouho chystaný horor Crimson Peak.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!