Stanislav Šulc: Zdravé filmové podhoubí | E15.cz

Stanislav Šulc: Zdravé filmové podhoubí

Univerzita pro příšerky
Univerzita pro příšerky
• 
ZDROJ: E15

Stanislav Šulc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V posledních letech je letní filmová sezona stále stejná písnička. Můžeme se vsadit, že v seznamu nejočekávanějších filmových hitů léta 2014 opět najdeme několik animovaných filmů, pár komiksových adaptací a pár akčních fláků. A všechno to budou pokračování dříve úspěšných filmů.

Možná to někdo nechce slyšet, ale tak vypadá skvěle fungující filmový průmysl. Seká jeden stejný produkt za druhým, jako sekával Baťa cvičky a Ford své modely T.

Aktualizace v zásadě nejsou žádané. Revoluce je nepřípustná. Začínají tak konečně pracovat i tuzemští filmaři. Každé léto se můžeme těšit na jednoho Hřebejka/Vejdělka/ /Poledňákovou. Všichni vědí, co od takových produktů čekat, a také se dočkají.

To je dobrá zpráva. Jen fungující průmysl je živným podhoubím pro filmové umění, obráceně to nejde. Jen ve stínu Avengers mohou vznikat díla bratří Coenů nebo Paula Thomase Andersona.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.