The Guardian: I syn se potápí | E15.cz

The Guardian: I syn se potápí

James Murdoch
James Murdoch
• 
ZDROJ: profimedia.cz

The Guardian

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Problém mladého Jamese Murdocha lze popsat snadno. Buď věděl, co se v jeho firmě děje, a pak by měl odpovídat na nepříjemné otázky od policie i od poslanců. Anebo to nevěděl, a pak bude vypadat jako nekompetentní. Sám se přiklonil ke druhé možnosti. Na každý pád bylo téměř neúnosné, aby zůstal v čele velké veřejně exponované společnosti.

Rozhodnutí odejít z čela BSkyB tedy částečně řeší jeho problém. Ale jen částečně. Nijak zvlášť totiž nepomáhá k řešení širších problémů, které obklopují firmu, impérium Jamesova otce i pluralitu britských médií jako celku. Murdochova rezignace přichází na pozadí minimálně čtyř různých vyšetřování, která mohou zpochybnit jeho věrohodnost, schopnosti či úsudek. Zkoumá jej policie, parlament, mediální regulátor Ofcom i soudce Nejvyššího soudu Leveson. Akcionáři BSkyB a News Corp jsou navíc čím dál netrpělivější kvůli problémům s řízením společností uvnitř úzce provázané Murdochovy sítě firem. S těmito problémy neudělá odchod šéfa BSkyB skoro nic.

Autor: The Guardian

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.