Zápisník Jaroslava Bukovského: Pandemické bolístky | E15.cz

Zápisník Jaroslava Bukovského: Pandemické bolístky

Zápisník Jaroslava Bukovského: Pandemické bolístky
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Jaroslav Bukovský

Život během pandemie není jen otravný, okleštěný, nekulturní, monotónní, asociální a rozčilující, je bohužel i drahý. Během září podražil proti loňsku více než o tři procenta. Že se zase dráže bydlí, jsou už lidé schopni pochopit, podstatně nákladnější je ovšem i vyrovnat se s pandemickou blbou náladou.

Obyčejný člověk má těžko kam sáhnout. cigareta pálí na obou koncích kvůli 14procentnímu zdražení, pandemická vzpruha ve štamprli pálí dvakrát kvůli šesti procentům navíc, dílo relaxační marnosti pak dokonává i dokonce takřka o pětinu dražší cukr. Ještě že se dá Česku vládnout i bez cukru. 

Česko slaví významný mzdový breakpoint. Průměrná zdravotní sestra totiž bere alespoň podle personální agentury Grafton Recruitment poprvé více než výrobní dělník.

Lidem by se tak mohlo dostat více péče než beztvarým polotovarům jedoucím na výrobním pásu, což v minulosti nebylo vždy zvykem. Otázkou je, zda se, až jednoho dne skončí pandemie, výplatnice obou profesí neprohodí zpátky.

 

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!