Zápisník Marka Schwarzmanna: Erdoganova berlička | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zápisník Marka Schwarzmanna: Erdoganova berlička

Zápisník Marka Schwarzmanna: Erdoganova berlička
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan
• 
ZDROJ: čtk/AP
Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Turecký paša Erdogan má štěstí, že se za jeho humny – v Sýrii, bojuje. Může tak odvést pozornost od ekonomických problémů jím spravované země. Ve stupňujícím se napětí a blížícím se rusko-syrském útoku na provincii Idlib tak očekávám velkou tureckou angažovanost. Ostatně to potvrzuje i fakt, že na turecko-syrské hranice dorazilo již několik konvojů s těžkou vojenskou technikou s vlajkou půlměsíce.

Kromě vojenského honění Erdoganova ega je však nutné připustit, že o těch 2,5 milionu lidí, které by podle OSN mohly blížící se boje o Idlib vyhnat z domovů, je nutné se nějak postarat. I proto Turecko nedávno rozšířilo uprchlický tábor Atima. A je to právě Turecko, jež se v uprchlické krizi stará o enormní množství lidí – až 3,5 milionu. Co by se s nimi stalo, pokud by – jak předvídají někteří analytici – šlo turecké hospodářství opravdu ke dnu, je těžké spekulovat.

Zato všeználci na českých facebookových skupinách to jistě vědět budou. A dost dalších lidí jim uvěří. Možná pak časem budou smazáni či zablokováni, to už ale bude pozdě. Proč by jim také nevěřili: bude to v souladu s trendem, podle kterého je v Česku už zvykem tolerovat lháře, křivit fakta a zastírat pravdu. Vždyť s tím již slaví úspěch i řada politických figur nejvyššího řádu, namátkou Chovanec, Babiš, Okamura. Tuhle vypečenou trojku ale Facebook nesmaže. Bohužel. To mohou učinit jen další volby.

Zhroucení turecké ekonomiky může vyvolat další migrační vlnu, varuje publicista Kechlibar

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!