Zápisník Ondřeje Součka: Budování na příděl | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Zápisník Ondřeje Součka: Budování na příděl

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Igor Gavidia je venezuelský elektroinženýr, kterého možná brzy čeká zářná politická kariéra. Gavidia, který dosud řídil státní energetickou společnost, má nově vést venezuelské ministerstvo pro elektřinu. Jeho povýšení přichází v době, kdy prezident Nicolás Maduro oznámil plán na přidělování elektřiny.

Pro Gavidia tak bude zřejmě jeden z hlavních úkolů přivést tuto myšlenku v život. Venezuelané, kteří už mají na příděl potraviny, se tak mohou těšit na světlé zítřky. Teď už stačí vybudovat jen ministerstvo pro léky a samozřejmě rezort pro výdej pitné vody.

Tuzemská zemědělská a potravinářská inspekce a veterinární správa se nadále předhánějí v tom, kdo objeví více zkažených produktů pocházejících od našich severních sousedů. Nyní tak opět našli salmonelu v kuřecím mase dovezeném z Polska. Což o to, kvalita musí být, ale když už tuzemští vrcholní politici v Bílém domě bojují proti zhoubnému protekcionismu, měli by se podle toho úřady chovat i doma. Snad se jednou dočkáme tiskových konferencí i kvůli zkažené drůbeži české.

Rabování, nefungující elektřina a málo vody. Prohlédněte si snímky ze stále pochmurnější Venezuely
Česko přestane s kontrolami hovězího. Polsko poskytlo záruky

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!