Bitcoin a další kryptoměny čelí útokům | E15.cz

Radimír Eliáš: Za kryptoměny je odpovědný majitel. Ani dvoufaktorové ověření ale nemusí útokům odolat

Radimír Eliáš: Za kryptoměny je odpovědný majitel. Ani dvoufaktorové ověření ale nemusí útokům odolat
Radomír Eliáš, poradna E15 premium
• 
ZDROJ: Vacková Anna
10. července 2018 • 13:07

Přečetl jsem si poměrně nepěkný příběh o tom, jak uživatel kryptoměnové burzy přišel o nemalý obnos v bitcoinech.  Na co byste doporučil si přesně dát pozor při zabezpečování účtu s peněženkou? Lazarus 

Téma zabezpečení kryptoměn zajímá i další čtenáře E15 Premium. Koupil jsem si bitcoin přes Coinbase. Stačí si jej nechat na účtu, nebo si ho mám převést do peněženky? Pokud ano, kterou byste doporučil? Václav Jiříček. Odpovídá odborník na virtuální měny Radomír Eliáš.

Příběh jsem přečetl a musím uznat, že zloděj byl velmi vynalézavý. Prošel přes heslo a jen nakupoval a prodával v horším kurzu pro poškozeného, čímž mu takto vybílil účet.

Tato služba je placenáKupte si předplatné a poraďte se s nejlepšími odborníky
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Investujte jako miliardáři

Koupit? Prodat? Investovat? Akcie, zlato, eura, dolary, exotické měny, bitcoin, pozemek, investiční byt, obrazy, fondy, forex , dluhopisy, start-up… Poraďte se s odborníky, kteří se starají o peníze miliardářům VIP Investiční poradna na e15.cz/premium

Své otázky posílejte pomocí formuláře na této stránce, snažte se popsat svůj problém co nejpřesněji. My je odborníkům předáme a odpověď zveřejníme bez vašich osobních údajů.

Disclaimer:

Informace obsahující názor, prognózu nebo úvahu redakce, konkrétní fyzické osoby (včetně, nikoli však výlučně poradců zaměřených na konkrétní obor), právnické osoby nebo jakékoli jiné osoby, nepředstavuje pokyn, doporučení nebo radu uživateli této stránky (dále jen „Uživatel“) a Uživatelé nejsou žádným způsobem vyzýváni k jejich respektování, ani nepředstavuje nabídku na poskytnutí jakékoli služby nebo na realizaci jakéhokoli obchodu. Takto publikované informace jsou adresovány široké veřejnosti a neberou v potaz osobní ani ekonomickou situaci, záměry a očekávání konkrétních Uživatelů a nemohou samy o sobě, ani ve spojení s jinými informacemi publikovanými v rámci Služby být podkladem pro kvalifikované rozhodnutí Uživatele nebo jakékoli jiné osoby a nemohou nahradit vlastní úvahu nebo konzultaci s odborníkem v dané oblasti. Takto publikované informace se zpravidla vztahují k situaci v místě a čase, kdy byly publikovány a provozovatel této stránky (dál ejen „Provozovatel“) není povinen je aktualizovat nebo měnit v souvislosti se změnou okolností ani z jakéhokoli jiného důvodu. Provozovatel neodpovídá za škodu ani za jakoukoli jinou ztrátu způsobenou jednáním Uživatele nebo jakékoli jiné osoby na základě publikované informace.