Živě: Česko hledá nejlepší udržitelný projekt

V minulém roce předávala cenu pro vítěze projektu Myco generální ředitelka E.ONu v České republice Claudia Viohl. Kdo se bude radovat letos?

V minulém roce předávala cenu pro vítěze projektu Myco generální ředitelka E.ONu v České republice Claudia Viohl. Kdo se bude radovat letos? Zdroj: čtk

Soutěž E.ON Energy Globe, nejprestižnější tuzemské ocenění v oblasti ekologie a udržitelnosti, představuje ve svém již patnáctém ročníku šestici finalistů. TK k představení finalistů 15. ročníku soutěže bude v Praze 31. května 2023 v 10:00. Zúčastní se generální ředitelka skupiny E.ON v ČR Claudia Viohl, tvář projektu Veronika Khek Kubařová a všichni finalisté.

O tom, kdo se stane celkovým vítězem z letošních téměř 140 nominovaných projektů, může rozhodovat veřejnost svými hlasy až do 31. srpna 2023 na internetové stránce www.energyglobe.cz.

Letošní ročník soutěže přináší opět řadu novinek. Nejvýraznější z nich je slavnostní vyhlášení formou unikátního ekofestivalu, který se uskuteční na začátku září v Praze. Stejně jako vloni bude o prvenství v soutěži E.ON Energy Globe usilovat šest finalistů v jedné společné kategorii. Každého ze soutěžících v boji o hlasy veřejnosti podpoří v roli ambasadorů známé osobnosti jako skateboardista Maxim Habanec, foodblogerka Markéta Pavleje, herečka Jitka Čvančarová a Iva Pazderková, moderátor Tomáš Zástěra nebo knižní influencerka Lucie Zelinková. Tváří letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe se pak stala herečka Veronika Khek Kubařová.

Celkový vítěz získá hlavní cenu 500.000 korun na svůj další rozvoj od pořadatele soutěže, společnosti E.ON. Zkrátka nepřijdou ani další finalisté, kteří získají podporu jednoho z partnerů už během samotné soutěže. Jedná se o společnosti Hornbach, Duko Hlinsko, De Dietrich, Ptáček – topení, plyn a voda, Trilux a GBS Solino, která zastupuje v Česku značku Solax. Ocenění si odnesou i ti, kteří budou hlasovat. Vylosovaní hlasující získají rodinný let balonem, víkendový pobyt v trafostanici (trafajda.cz), pět vylosovaných získá voucher v hodnotě 2000 korun od společnosti Hornbach a dalších pět pak kuchařku od Markéty Pavleje.