Martin Kabrhel: Pytel peněz pokerem nevydělám | E15.cz

Martin Kabrhel: Pytel peněz pokerem nevydělám

Martin Kabrhel: Pytel peněz pokerem nevydělám
Martin Kabrhel
• 
ZDROJ: profimedia

Tomáš Stingl

Jen během uplynulého půlroku vyhrál Martin Kabrhel na světových pokerových turnajích přes milion dolarů, čímž se mezi českými hráči zařadil na třetí místo v celoživotních výhrách. Teď má zálusk na zisk zlatého náramku na vrcholné akci WSOP Europe, která se bude poprvé v historii konat v Česku. „Je to, jako bychom hostili takovou malou pokerovou olympiádu,“ říká Kabrhel.

Letos jste zaznamenal skvělou šňůru výher. Během pár týdnů jste na turnajích v Monte Carlu a Las Vegas posbíral více než milion dolarů. Vrací se vám životní forma, s jakou jste v roce 2009 vyhrál mistrovství Evropy?

Ta vyhraná částka zkresluje, není to totéž co zisk. Od výher musíte odečíst vedle dalšího vklady do turnajů. A ten je u těch špičkových akcí hodně vysoký. Třeba na turnaji v Monte Carlu jsem vyhrál přes 300 tisíc dolarů, ale třetina z toho padla jen na vklad. Ale většinou do turnaje peníze vložíte a výhru neberete vůbec žádnou. Zisk se tedy musí průměrovat za celou sezonu a rozhodně není tak velký, jak je médii často prezentován.

Takže představa, že teď sedíte na pytli peněz, je scestná?

Ano, ale samozřejmě dostávám pravidelně miliony proseb, abych někomu půjčil nebo abych investoval do nějakého zaručeně skvělého podnikatelského projektu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!